Botanični vrt v Ljubljani že 211 let
Botanični vrt Univerze v Ljubljani skrbi za rastlinski svet Slovenije, ohranja domačo floro ter skrbi za ohranjanje krajine, podeželja in rastlinske pestrosti. Ima tudi največjo semensko banko avtohtonih rastlin ne le v Sloveniji, ampak tudi v srednjeevropskem prostoru.
Botanični vrt Univerze v Ljubljani je danes pomemben z vidika izobraževanja, prenašanju znanja, semen, ohranjanju naše krajine ter podeželja in spoznavanju naše rastlinske pestrosti. Vse od leta 1889 ima utečeno izmenjavo z vrtovi po svetu, tedaj s 30, danes pa kar preko BGCI (ang. Botanic gardens conservation international) s 3729 vrtovi.
Minuli teden si je Botanični vrt ogledal minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano dr. Jože Podgoršek.
Botanični vrt vzdržuje biotsko pester del narave, v katerem se obiskovalci izobražujejo in obenem pa najdejo tudi kotiček za sprostitev. Sestavlja ga zunanji del , čebelnjak ter tropski rastlinjak. Tekom leta imajo vsak mesec številne delavnice, vodene oglede po vrtu, dneve odprtih vrat za otroke , mladino in ostale obiskovalce. Vsako leto je v februarju tudi festival zvončkov. V čajnici Primuli pa se pogosto zgodijo tudi kakšni kulturni dogodki.
Botanični vrt je znan tudi po največji semenski banki avtohtonih rastlin ne le v Sloveniji, ampak tudi v srednjeevropskem prostoru. Ta šteje okoli 16.000 enot in vsebuje 3500 različnih vrst semen.