Srečanje kooperantov Anton
Skupina Farme Ihan je tudi letos v Križevcih pri Ljutomeru pripravila tradicionalno srečanje kooperantov. V sodelovanju z več kot 60 slovenskimi kmetijami vzrejajo prašiče in preko svojega končnega člena Skupine, podjetja Meso Kamnik, zagotavljajo kakovostno sveže prašičje meso Anton slovenskega porekla.
Blagovna znamka Anton zagotavlja, da je meso pridelano in predelano v skrbno nadzorovanih pogojih. Meso je sveže, saj izvira iz lokalnega okolja. So prvi večji prodajalec prašičjega mesa, ki ima oznako Izbrana kakovost – Slovenija. Mesne izdelke Anton pripravljajo iz izbranih kosov mesa in pravo mero začimb po bogatih recepturah, ki poudarjajo klasični okus lokalne kuhinje. Odličnost njihovih izdelkov prepoznavajo potrošniki. Dodatno potrditev kakovosti pa jim dajejo neodvisni ocenjevalci, ki so različnim izdelkom Anton podelili številne nagrade ter priznanja.Med drugim njihovi izdelki za svojo kakovost na sejmu AGRA vsako leto prejmejo številna odličja.
Srečanje je tudi tokrat minilo v znamenju izmenjave stališč o aktualnih temah reje, panoge prašičereje in strategije ter prihodnosti prašičereje. Ob koncu uradnega dela srečanja je sledila podelitev priznanj in nagrad kooperantom z najboljšimi rezultati, ki so prejeli mikavne nagrade v obliki sproščanja v termah.60 kmetij spita okrog 60 tisoč pitancev
60 kmetij spita okrog 60 tisoč pitancev
Z namenom obnove plemenske črede sodelujejo z danskim partnerjem Danish Genetics. Od njih kupujejo merjasce ali seme pasme Landrace in Yorkshire. Za proizvodnjo tekačev za nadaljnja pitanja se uporabljajo merjasci terminalne pasme Pietrain. Proizvodnja se odvija na dveh lokacijsko ločenih enotah. Farma Klinja vas ima status razmnoževalne farme, farma Pristava pa status pitovne farme. Na obeh farmah skupaj vzredijo okrog 90.000 tekačev za nadaljnjo rejo.
Kooperacija podjetja je bila razvita z namenom, da se vsi tekači spitajo lokalno, v Sloveniji. Začetki segajo v leto 2002 in je razvita predvsem na področju severovzhodne Slovenije in Štajerske ter tudi na Dolenjskem. Trenutno v kooperaciji z več kot 60 družinskimi kmetijami spitajo okrog 60 tisoč pitancev na leto. Na ta način podpirajo lokalno kmetijstvo in pomagajo ohranjati delovna mesta na slovenskem podeželju.